Pliers; half-rounded nose,elongated; ESD; B: 30mm; C: 10mm; D: 6.4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E6024
Tootja: IDEAL-TEK
Tootja tootekood: E6024
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pliers; half-rounded nose,elongated; ESD; B: 30mm; C: 10mm; D: 6.4mm
| Version | ESD |
| D dimension | 6.4mm |
| Type of tool | pliers |
| B dimension | 30mm |
| A dimension | 143mm |
| C dimension | 10mm |
| E dimension | 1.2mm |
| F dimension | 1mm |
| Oblique pliers/knives features | handles fitted with ergonomic, anti-slip plastic sleeves, pliers surfaces are thoroughly polished, return spring |
| Tool material | steel |
| Pliers/knives application | designed for precise works in electronics and electrical engineering |
| Kind of pliers | elongated, half-rounded nose |
| Blade hardness | 63-65 HRC |