Sensor: photoelectric; angular; Range: 0.006÷0.127m; NPN / PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E65-SMSD200-HD
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E65-SMSD200-HD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; angular; Range: 0.006÷0.127m; NPN / PNP
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | plastic |
| Output configuration | NPN / PNP |
| Kind of sensor | angular |
| Type of sensor | photoelectric |
| Response time | <1ms |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Operation modes | DARK-ON |