Sensor: photoelectric; angular,receiver; Range: 0.01÷7m; DARK-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E65-SMTD15-HDD
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E65-SMTD15-HDD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; angular,receiver; Range: 0.01÷7m; DARK-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP68 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | plastic |
| Output configuration | NPN / PNP |
| Kind of sensor | angular, receiver |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M12 |
| Response time | <1ms |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Operation modes | DARK-ON |