Sensor: photoelectric; Range: 0÷2.1m; NPN / PNP; LIGHT-ON; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E67-LRDP210-HLD
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E67-LRDP210-HLD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷2.1m; NPN / PNP; LIGHT-ON; 100mA
| Supply voltage | 18...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -35...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | plastic |
| Output configuration | NPN / PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Operation modes | LIGHT-ON |