Encoder: incremental; Usup: 5VDC; 1800imp/revol; OUT: linear; IP50
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E6B2-CWZ1X 1800P/R 0.5M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E6B2-CWZ1X 1800P/R 0.5M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Encoder: incremental; Usup: 5VDC; 1800imp/revol; OUT: linear; IP50
| Supply voltage | 5V DC |
| Type of encoder | incremental |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP50 |
| Body dimensions | Ø40x39mm |
| Resolution | 1800imp/revol. |
| Output configuration | linear |
| Sensors features | shaft 6mm |