Encoder: incremental; Usup: 5VDC; 500imp/revol; OUT: linear; IP64
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E6C2-CWZ1X 500P/R 2M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E6C2-CWZ1X 500P/R 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Encoder: incremental; Usup: 5VDC; 500imp/revol; OUT: linear; IP64
| Supply voltage | 5V DC |
| Type of encoder | incremental |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP64 |
| Body dimensions | Ø50x60mm |
| Resolution | 500imp/revol. |
| Output configuration | linear |
| Sensors features | shaft 6mm |