Encoder: absolute; Usup: 12÷24VDC; 256imp/revol; OUT: PNP; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E6C3-AG5B 256P/R 2M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E6C3-AG5B 256P/R 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Encoder: absolute; Usup: 12÷24VDC; 256imp/revol; OUT: PNP; IP65
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Type of encoder | absolute |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Body dimensions | Ø50x58mm |
| Resolution | 256imp/revol. |
| Output configuration | PNP |
| Sensors features | shaft 8mm |