Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 200imp/revol; IP65; Ø60x85mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E6F-CWZ5G 200P/R 2M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E6F-CWZ5G 200P/R 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 200imp/revol; IP65; Ø60x85mm
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Type of encoder | incremental |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Body dimensions | Ø60x85mm |
| Resolution | 200imp/revol. |
| Output configuration | PNP/NPN complementary |
| Sensors features | 10mm shaft |