Core: ferrite; E; Mat: 3C94; 10800nH; 206g; 102000mm3; 683mm2; B: 48mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
E71/33/32-3C94
Tootja: FERROXCUBE
Tootja tootekood: E71/33/32-3C94
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Core: ferrite; E; Mat: 3C94; 10800nH; 206g; 102000mm3; 683mm2; B: 48mm
| Material | 3C94 |
| Version | E |
| D dimension | 33.2mm |
| B dimension | 48mm |
| A dimension | 70.5mm |
| C dimension | 22mm |
| E dimension | 21.9mm |
| F dimension | 32mm |
| Type of core | ferrite |
| Inductance factor Al | 10.8µH |
| Effective core volume (Ve) | 102000mm<sup>3</sup> |
| Effective core cross-section (Ae) | 683mm<sup>2</sup> |