Power supply: switched-mode; 12VDC; 7.5A; Out: 5,5/2,5; 90W; 88%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E90P-9012-251
Tootja: ESPE
Tootja tootekood: E90P-9012-251
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 12VDC; 7.5A; Out: 5,5/2,5; 90W; 88%
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 90W |
| Operating temperature | -5...40°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Polarisation | positive inner pin |
| Type of power supply | switched-mode |
| Kit contents | without power cable |
| Maximum output current | 7.5A |
| Output voltage | 12V DC |
| Kind of input connector | IEC C14 |
| Kind of output connector | 5,5/2,5 |
| Efficiency | 88% |
| Connector variant | straight |
| Conform to the norm | Energy efficiency Level VI |
| Length of output cable | 1.2m |