Display: LCD; graphical; 128x64; STN Positive; blue; 75x45.8mm; LED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DIP128-6N5LW
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA DIP128-6N5LW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 128x64; STN Positive; blue; 75x45.8mm; LED
| Supply voltage | 5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | 8bit BUS |
| Number of pins | 24 |
| Dimensions | 75x45.8mm |
| Type of pin configuration | 2x12 |
| Display resolution | 128x64 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | STN Positive |
| Backgr. colour | blue |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 61x38mm |
| Kind of controller | KS0107/108, PT6607/08 |
| Type of display | LCD |