Display: LCD; graphical; 180x32; STN Positive; blue; 102x26.8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DIP180B-5NLWT
Tootja: ELECTRONIC ASSEMBLY
Tootja tootekood: EA DIP180B-5NLWT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 180x32; STN Positive; blue; 102x26.8mm
| Supply voltage | 5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | 8bit BUS |
| Number of pins | 18 |
| Dimensions | 102x26.8mm |
| Type of pin configuration | 2x9 |
| Display resolution | 180x32 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | STN Positive |
| Backgr. colour | blue |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 88x19mm |
| Kind of controller | PT6520 |
| Type of display | LCD |