Display: LCD; alphanumeric; 4x20; white; 75x26.8x10.8mm; LED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DIP205J-4NLW
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA DIP205J-4NLW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; alphanumeric; 4x20; white; 75x26.8x10.8mm; LED
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Interface | 4bit, 8bit BUS, SPI |
| Number of pins | 18 |
| Type of pin configuration | 2x9 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Backgr. colour | white |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 61x19mm |
| Type of display | LCD |
| Digit height | 3.745mm |