Display: LCD; graphical; 128x64; FSTN Negative; black; PIN: 20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DOGL128S-6
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA DOGL128S-6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 128x64; FSTN Negative; black; PIN: 20
| Supply voltage | 3...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | SPI |
| Number of pins | 20 |
| Dimensions | 67.8x47.96mm |
| Type of pin configuration | 1x20 |
| Display resolution | 128x64 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | FSTN Negative |
| Backgr. colour | black |
| Window dimensions (H x W) | 64x35.5mm |
| Kind of controller | ST7565R |
| Type of display | LCD |