Display: LCD; graphical; 132x32; STN Positive; yellow-green
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DOGM132E-5
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA DOGM132E-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 132x32; STN Positive; yellow-green
| Supply voltage | 2.4...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | SPI |
| Number of pins | 20 |
| Dimensions | 55x17.5mm |
| Type of pin configuration | 1x20 |
| Display resolution | 132x32 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | STN Positive |
| Backgr. colour | yellow-green |
| Window dimensions (H x W) | 51x15mm |
| Kind of controller | ST7565R |
| Type of display | LCD |