Display: LCD; alphanumeric; STN Negative; 20x4; blue; 66x38.1mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DOGM204B-A
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA DOGM204B-A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; alphanumeric; STN Negative; 20x4; blue; 66x38.1mm
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | 8bit BUS, I2C, SPI |
| Number of pins | 22 |
| Dimensions | 66x38.1mm |
| Type of pin configuration | 1x22 |
| Number of characters (columns x lines) | 20x4 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Display technology | STN Negative |
| Backgr. colour | blue |
| Window dimensions (H x W) | 63x26mm |
| Kind of controller | SSD1803A |
| Type of display | LCD |
| Supported character set | Cyrillic, Europe, Japanese |