Display: LCD; graphical; 102x64; STN Negative; blue; 39x38.1mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DOGS102B-6
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA DOGS102B-6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 102x64; STN Negative; blue; 39x38.1mm
| Supply voltage | 2.5...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | 4-wire SPI |
| Number of pins | 14 |
| Dimensions | 39x38.1mm |
| Type of pin configuration | 1x14 |
| Display resolution | 102x64 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | STN Negative |
| Backgr. colour | blue |
| Window dimensions (H x W) | 36x25mm |
| Kind of controller | UC1701 |
| Type of display | LCD |
| Supported character set | Cyrillic, Europe, Japanese |