Display: LCD; graphical; 240x128; FSTN Positive; white; 94x63.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA DOGXL240W-7
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA DOGXL240W-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 240x128; FSTN Positive; white; 94x63.5mm
| Supply voltage | 2.6...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | 3-wire SPI, 4-wire SPI, I2C |
| Number of pins | 20 |
| Dimensions | 94x63.5mm |
| Type of pin configuration | 1x20 |
| Display resolution | 240x128 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | FSTN Positive |
| Backgr. colour | white |
| Window dimensions (H x W) | 90x46.7mm |
| Kind of controller | UC1611S |
| Type of display | LCD |