Display: LCD; graphical; 128x64; FSTN Positive; black; 71.4x54.6mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA EDIP128W-6LWT
Tootja: ELECTRONIC ASSEMBLY
Tootja tootekood: EA EDIP128W-6LWT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 128x64; FSTN Positive; black; 71.4x54.6mm
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | I2C, RS232, SPI |
| Number of pins | 32 |
| Dimensions | 71.4x54.6mm |
| Type of pin configuration | 2x16 |
| Display resolution | 128x64 |
| Display features | smart |
| Screen size | 2.8" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | FSTN Positive |
| Backgr. colour | black |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 63.5x35mm |
| Type of display | LCD |