Display: LCD; graphical; 160x104; STN Negative; blue; 81.5x67.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA EDIP160B-7LW
Tootja: ELECTRONIC ASSEMBLY
Tootja tootekood: EA EDIP160B-7LW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 160x104; STN Negative; blue; 81.5x67.5mm
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | I2C, RS232, SPI |
| Number of pins | 40 |
| Type of pin configuration | 2x20 |
| Display resolution | 160x104 |
| Display features | smart |
| Screen size | 3.2" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | STN Negative |
| Backgr. colour | blue |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Type of display | LCD |