Display: LCD; graphical; 240x128; STN Negative; blue; 113x70mm; LED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA EDIP240B-7LWTP
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA EDIP240B-7LWTP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 240x128; STN Negative; blue; 113x70mm; LED
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | I2C, RS232, SPI |
| Number of pins | 40 |
| Dimensions | 113x70mm |
| Type of pin configuration | 2x20 |
| Display resolution | 240x128 |
| Display features | smart |
| Screen size | 4.2" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | STN Negative |
| Backgr. colour | blue |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 96x60.4mm |
| Type of display | LCD |