Display: TFT; 4.3"; 480x272; Illumin: LED; Dim: 106.8x71mm; 5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA EDIPTFT43-ATC
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA EDIPTFT43-ATC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: TFT; 4.3"; 480x272; Illumin: LED; Dim: 106.8x71mm; 5VDC
| Supply voltage | 5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | RGB |
| Interface | I2C, RS232, SPI |
| Number of pins | 40 |
| Dimensions | 106.8x71mm |
| Type of pin configuration | 2x20 |
| Display resolution | 480x272 |
| Display features | smart |
| Screen size | 4.3" |
| Kind of display | graphical |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 98.7x57.5mm |
| Type of display | TFT |