Display: TFT; 7"; 800x480; Illumin: LED; Dim: 170x112x16.2mm; RGB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA EDIPTFT70-BTP
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA EDIPTFT70-BTP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: TFT; 7"; 800x480; Illumin: LED; Dim: 170x112x16.2mm; RGB
| Supply voltage | 4.9...5.1V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | RGB |
| Interface | I2C, RS232, SPI |
| Number of pins | 48 |
| Type of pin configuration | 2x24 |
| Display resolution | 800x480 |
| Display features | smart |
| Screen size | 7" |
| Kind of display | graphical |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 155x94mm |
| Type of display | TFT |