Display: OLED; graphical; 128x64; Window dimensions: 64x37mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA OLEDL128-6LWA
Tootja: ELECTRONIC ASSEMBLY
Tootja tootekood: EA OLEDL128-6LWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 128x64; Window dimensions: 64x37mm
| Supply voltage | 1.8...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | white |
| Interface | I2C, SPI |
| Dimensions | 68x51mm |
| Display resolution | 128x64 |
| Screen size | 2.9" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 64x37mm |
| Kind of controller | SSD1309 |
| Type of display | OLED |