Display: OLED; alphanumeric; 20x4; Window dimensions: 50x20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA OLEDM204-LGA
Tootja: ELECTRONIC ASSEMBLY
Tootja tootekood: EA OLEDM204-LGA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; alphanumeric; 20x4; Window dimensions: 50x20mm
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | yellow |
| Interface | I2C, SPI |
| Number of pins | 10 |
| Dimensions | 60.66x26x2.4mm |
| Type of pin configuration | 1x10 |
| Number of characters (columns x lines) | 20x4 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Window dimensions (H x W) | 50x20mm |
| Kind of controller | SSD1311 |
| Type of display | OLED |
| Supported character set | Cyrillic, Europe, Japanese |