Display: OLED; graphical; 2"; 4x20; Dim: 61x26x2.1mm; white; PIN: 14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA OLEDM204-LWA
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA OLEDM204-LWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 2"; 4x20; Dim: 61x26x2.1mm; white; PIN: 14
| Supply voltage | 2.4...3.6V DC, 4.4...5.5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | white |
| Interface | I2C, SPI |
| Number of pins | 14 |
| Screen size | 2" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Kind of controller | SSD1311 |
| Type of display | OLED |