Display: OLED; graphical; 1.7"; 102x64; Dim: 39x38x3.3mm; yellow
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA OLEDS102-6GGA
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA OLEDS102-6GGA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 1.7"; 102x64; Dim: 39x38x3.3mm; yellow
| Supply voltage | 1.8...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | yellow |
| Interface | I2C, SPI |
| Number of pins | 20 |
| Display resolution | 102x64 |
| Display features | protective glass |
| Screen size | 1.7" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Kind of controller | SSD1306B |
| Type of display | OLED |