Display: TFT; 4.3"; 480x272; Illumin: LED; Dim: 105.5x67.2x3mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA TFT043-42ATS
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA TFT043-42ATS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: TFT; 4.3"; 480x272; Illumin: LED; Dim: 105.5x67.2x3mm
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Colour | RGB |
| Interface | 24bit RGB |
| Number of pins | 40 |
| Series | same pinout |
| Dimensions | 105.5x67.2x3mm |
| Type of pin configuration | 1x40 |
| Display resolution | 480x272 |
| Screen size | 4.3" |
| Kind of display | graphical |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Contrast | 500:1 |
| Window dimensions (H x W) | 95.04x53.86mm |
| Type of display | TFT |
| Ribbon cable pitch | 500µm |