Dev.kit: with display; 5"; 800x480; Display: graphical; 3.3VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA UNITFT050-ATC+QUICKSTARTBOARD+USB-CAB
Tootja: ELECTRONIC ASSEMBLY
Tootja tootekood: EA UNITFT050-ATC+QUICKSTARTBOARD+USB-CAB
Spetsifikatsioon tootele Dev.kit: with display; 5"; 800x480; Display: graphical; 3.3VDC
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Interface | I2C x2, RS232 x2, SPI x2, USB |
| Kit contents | quick start board, UNITFT050C display |
| Type of pin configuration | 2x26 |
| Type of development kit | with display |
| Kind of display used | TFT |
| Display resolution | 800x480 |
| Display features | smart |
| Screen size | 5" |
| Window dimensions (H x W) | 108x64.8mm |