Display: OLED; graphical; 0.84"; 96x16; Dim: 29.1x9x1.3mm; white
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA W096016-XBLW
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA W096016-XBLW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 0.84"; 96x16; Dim: 29.1x9x1.3mm; white
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | white |
| Interface | 3-wire, 4-wire, I2C, SPI |
| Number of pins | 19 |
| Display resolution | 96x16 |
| Screen size | 0.84" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Window dimensions (H x W) | 21.104x3.504mm |
| Kind of controller | SSD1306B |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 300µm |