Display: LCD; graphical; 128x64; STN Positive; yellow-green; LED
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA W128-6N2LED
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA W128-6N2LED
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 128x64; STN Positive; yellow-green; LED
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Interface | 8bit BUS |
| Number of pins | 20 |
| Dimensions | 93x70mm |
| Type of pin configuration | 1x20 |
| Display resolution | 128x64 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | STN Positive |
| Backgr. colour | yellow-green |
| Backlight colour | yellow-green |
| Illumination | LED |
| Window dimensions (H x W) | 72x40mm |
| Kind of controller | KS0107/108 |
| Type of display | LCD |