Display: OLED; graphical; 1.2"; 128x128; Dim: 36.98x41.23x2.05mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA W128128-XRLW
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA W128128-XRLW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 1.2"; 128x128; Dim: 36.98x41.23x2.05mm
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | white |
| Interface | 8bit, I2C, SPI |
| Number of pins | 24 |
| Dimensions | 36.98x41.23x2.05mm |
| Display resolution | 128x128 |
| Screen size | 1.2" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Window dimensions (H x W) | 30x30mm |
| Kind of controller | SSD1327ZB |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |