Display: OLED; graphical; 3.12"; 256x64; Dim: 88x27.8x2.05mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA W256064-XALG
Tootja: DISPLAY VISIONS
Tootja tootekood: EA W256064-XALG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 3.12"; 256x64; Dim: 88x27.8x2.05mm
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | yellow |
| Interface | 8bit, I2C, SPI |
| Number of pins | 30 |
| Dimensions | 88x27.8x2.05mm |
| Display resolution | 256x64 |
| Screen size | 3.12" |
| Kind of display | graphical |
| Contrast | 2000:1 |
| Window dimensions (H x W) | 76.778x19.178mm |
| Kind of controller | SSD1322 |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |