Meter; on panel; analogue; 0÷5A; True RMS; Class: 1,5; 40÷72Hz; IP52
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA16N E20500000A0
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: EA16N E20500000A0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter; on panel; analogue; 0÷5A; True RMS; Class: 1,5; 40÷72Hz; IP52
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting (optional) |
| IP rating | IP52 |
| Series | EA16 |
| Frequency | 40...72Hz |
| Max. voltage | 300V |
| Standard equipment | mounting holder x2 |
| Scale length | 41mm |
| Type of meter | amperometer |
| Measurement | AC current |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | mounting, analogue |
| Dimensions (W x H x D) | 48x48mm |