Meter; on panel; analogue; 0÷15A; True RMS; Class: 1,5; 40÷72Hz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EA17N E40800000000
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: EA17N E40800000000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter; on panel; analogue; 0÷15A; True RMS; Class: 1,5; 40÷72Hz
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting (optional) |
| IP rating | IP52 |
| Series | EA17 |
| Frequency | 40...72Hz |
| Standard equipment | mounting holder x2 |
| Scale length | 63mm |
| Type of meter | amperometer |
| Measurement | AC current |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | mounting, analogue |
| Dimensions (W x H x D) | 72x72mm |