Ball joint; Øhole: 20mm; Thread: M20; Mat: igumid G; Pitch: 1,5; 25Nm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EALM-20
Tootja: igus
Tootja tootekood: EALM-20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ball joint; Øhole: 20mm; Thread: M20; Mat: igumid G; Pitch: 1,5; 25Nm
| Material | igumid G |
| Length | 106.5mm |
| Thread | M20 |
| Hole diameter | 20mm |
| Torque | 25Nm |
| Type of mounting element | ball joint |
| ISO standard | 12240 |
| Kind of thread | left hand thread, outside |
| Internal parts material | iglidur® W300 |