Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 12; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EAM112LZ
Tootja: ECE
Tootja tootekood: EAM112LZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 12; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Switches features | flat actuator |
| Contact plating | gold-plated |
| Row pitch | 8.5mm |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Mechanical durability | 2000cycles |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Poles number | 12 |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |