Ball joint; Øhole: 8mm; M8; 1.25; right hand thread,outside; 2Nm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EARM-08
Tootja: igus
Tootja tootekood: EARM-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ball joint; Øhole: 8mm; M8; 1.25; right hand thread,outside; 2Nm
| Material | igumid G |
| Length | 53mm |
| Thread | M8 |
| Hole diameter | 8mm |
| Torque | 2Nm |
| Type of mounting element | ball joint |
| ISO standard | 12240 |
| Kind of thread | outside, right hand thread |
| Internal parts material | iglidur® W300 |