Ball joint; Øhole: 12mm; Thread: M12; Mat: igumid G; Pitch: 1,75
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EARM-12
Tootja: igus
Tootja tootekood: EARM-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ball joint; Øhole: 12mm; Thread: M12; Mat: igumid G; Pitch: 1,75
| Material | igumid G |
| Length | 71mm |
| Thread | M12 |
| Hole diameter | 12mm |
| Torque | 6Nm |
| Type of mounting element | ball joint |
| ISO standard | 12240 |
| Kind of thread | outside, right hand thread |
| Internal parts material | iglidur® W300 |