Ball joint; Øhole: 15mm; Thread: M14; Mat: igumid G; Pitch: 2,0
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EARM-15
Tootja: igus
Tootja tootekood: EARM-15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ball joint; Øhole: 15mm; Thread: M14; Mat: igumid G; Pitch: 2,0
| Material | igumid G |
| Length | 83mm |
| Thread | M14 |
| Hole diameter | 15mm |
| Torque | 12.5Nm |
| Type of mounting element | ball joint |
| ISO standard | 12240 |
| Kind of thread | outside, right hand thread |
| Internal parts material | iglidur® W300 |