Ball joint; Øhole: 17mm; Thread: M16; Mat: igumid G; Pitch: 1,5; 21Nm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EARM-17 F
Tootja: igus
Tootja tootekood: EARM-17 F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ball joint; Øhole: 17mm; Thread: M16; Mat: igumid G; Pitch: 1,5; 21Nm
| Material | igumid G |
| Length | 92mm |
| Thread | M16 |
| Hole diameter | 17mm |
| Torque | 21Nm |
| Type of mounting element | ball joint |
| ISO standard | 12240 |
| Kind of thread | outside, right hand thread |
| Internal parts material | iglidur® W300 |