Programmable relay; OUT1: 8A; IN: 8; Anal.in: 0; Analog.outputs: 0
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EASY512-AC-R
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: EASY512-AC-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Programmable relay; OUT1: 8A; IN: 8; Anal.in: 0; Analog.outputs: 0
| Mounting | DIN |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of module | programmable relay |
| Body dimensions | 71.5x90x58mm |
| Kind of input 1 | digital |
| Number of inputs | 8 |
| Number of outputs | 4 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of output 1 | relay |
| Relay series | EASY |
| The programming method | built-in keypad, PC |
| Number of analog outputs | 0 |
| Number of analog inputs | 0 |