Module: extension; IN: 12; OUT: 6; OUT 1: relay; OUT 1: 8A; EASY; 24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EASY618-DC-RE
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: EASY618-DC-RE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: extension; IN: 12; OUT: 6; OUT 1: relay; OUT 1: 8A; EASY; 24VDC
| Mounting | DIN |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of module | expansion |
| Body dimensions | 107.5x90x58mm |
| Kind of input 1 | digital |
| Number of inputs | 12 |
| Number of outputs | 6 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of output 1 | relay |
| Relay series | EASY |