Programmable relay; OUT1: 24VDC/0,5A; IN: 12; Anal.in: 4; OUT: 8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EASY822-DC-TCX
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: EASY822-DC-TCX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Programmable relay; OUT1: 24VDC/0,5A; IN: 12; Anal.in: 4; OUT: 8
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | EASY |
| Body dimensions | 107.5x90x72mm |
| Kind of input 1 | digital |
| Number of inputs | 12 |
| Number of outputs | 8 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of output 1 | transistor |
| The programming method | PC |
| Number of analog outputs | 1 |
| Number of analog inputs | 4 |
| Available functional blocks | 32 timers, 32 weekly timers, 32 counters, 32 analog comparators, 4 fast counters, 2 counters for external encoder |