Wire; PROFIBUS,automatics,data transmission,outdoor; 1x2x1mm2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EB0010
Tootja: BITNER
Tootja tootekood: EB0010
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Wire; PROFIBUS,automatics,data transmission,outdoor; 1x2x1mm2
| Operating temperature | -40...80°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu |
| Cable features | twisted pair conductors |
| Number of cores | 2 |
| Resistance to | most of oils, UV rays |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | BiT Profibus PA |
| Cable external diameter | 7.6mm |
| Core diameter | 1mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | automatics, data transmission, indoor, industrial applications, outdoor, PROFIBUS |
| Type of wire | data transmission |
| No. of pairs | 1 |
| Shield structure | aluminium foil, tinned copper braid |
| Core marking | colours without colour repetition |
| Earth core | without earth core |