Meter; for DIN rail mounting; analogue; 0÷1,5A; True RMS; 40÷72Hz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EB16N E20200000A0
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: EB16N E20200000A0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter; for DIN rail mounting; analogue; 0÷1,5A; True RMS; 40÷72Hz
| Mounting | for DIN rail mounting |
| IP rating | IP52 |
| Series | EB16 |
| Frequency | 40...72Hz |
| Scale length | 41mm |
| Type of meter | amperometer |
| Measurement | AC current |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | mounting, analogue |
| Dimensions (W x H x D) | 48x48mm |