PCB terminal block; 15mm; ways: 7; angled 90°; terminal; on PCBs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EB171A-07-K
Tootja: ADAM TECH
Tootja tootekood: EB171A-07-K
Spetsifikatsioon tootele PCB terminal block; 15mm; ways: 7; angled 90°; terminal; on PCBs
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 15mm |
| Electrical mounting | spring clamp, THT |
| Connector | terminal |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Colour | green |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 51A |
| Number of ways | 7 |
| Type of pin configuration | 1x7 |
| Spatial orientation | angled 90° |
| Connectors features | assembling possibility |