Bearing: joint; with flange; Øout: 22mm; Øint: 16mm; iglidur® J
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ECLM-16-03
Tootja: igus
Tootja tootekood: ECLM-16-03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: joint; with flange; Øout: 22mm; Øint: 16mm; iglidur® J
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Material | iglidur® J |
| Version | with flange |
| Height | 6mm |
| Internal diameter | 16mm |
| Outside diameter | 22mm |
| Static load | 20N...1.4kN |
| Flange diameter | 24mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | joint |