Bearing: joint; with flange; Øout: 30mm; Øint: 16mm; iglidur® W300
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ECLM-16-08 HD
Tootja: igus
Tootja tootekood: ECLM-16-08 HD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: joint; with flange; Øout: 30mm; Øint: 16mm; iglidur® W300
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Material | iglidur® W300 |
| Version | with flange |
| Height | 13mm |
| Panel thickness | 4...8mm |
| Internal diameter | 16mm |
| Outside diameter | 30mm |
| Static load | 125N...2.25kN |
| Flange diameter | 38mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | joint |