Industrial module: Ethernet gateway; Number of ports: 2; 5÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ED-560
Tootja: BRAINBOXES
Tootja tootekood: ED-560
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: Ethernet gateway; Number of ports: 2; 5÷30VDC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 5...30V DC |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Enclosure material | plastic |
| Interface | Ethernet, RS485 |
| Series | ED |
| Width | 23mm |
| Height | 99mm |
| Number of outputs | 4 |
| Number of ports | 1 |
| Depth | 114mm |
| Kind of output 1 | analogue |